15 lipca 2024
AktualnościFotoreportaże

Tarnów świętuje swoje urodziny

Już tradycyjnie na tarnowskim Rynku w kolejną rocznicę lokacji miasta najmłodsi mieszkańcy fetowali jubileusz. W sumie w cieniu ratusza stawiło się niemal półtora tysiąca przedszkolaków, którzy puścili do nieba niebieskie i żółte baloniki. Przygotowano dla nich niemal 250 kilogramów słodkich muffinów. Świętowanie potrwa do wieczora i zakończy się koncertami w namiocie na Rynku.

Podczas słodkich urodzin nie zabrakło króla Łokietka, który odczytał akt nadający Tarnowowi prawa lokacyjne. Przedszkolaki odśpiewały również wspólnie piosenkę „Nasz Tarnów”, a następnie odebrały słodki upominek.

Wszyscy obawialiśmy się o pogodę, tymczasem warunki atmosferyczne nas mile zaskoczyły. Wszyscy woleliby, żeby Łokietek lokował miasto cieplejszym miesiącu i urodziny miasta przypadały na przykład w maju, a nie w marcu. Dla dzieci jest to żywa lekcja historii. Szczególne wrażenie zrobił na nich orszak króla Łokietka. Świętujemy przez cały dzień, to święto wszystkich tarnowian – zaznacza Maria Zawada Bilik, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej.

Przypomnijmy, że od godz. 17 zaplanowano liczne koncerty. Na scenie pojawią się: Old Boys Band, zespół jazzowy pochodzący z Tarnowa, a także Studio Rocka Pawła Mazura. Gwiazdami wieczoru będą Sebastian Riedel, syn legendarnego lidera zespołu Dżem, oraz Gabriel Fleszar.

FOT. Monika Zając

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.