28 lutego 2024
Aktualności

TARNÓW: Tomasz Olszówka rezygnuje z mandatu radnego

Potwierdziło się to, o czym od dawna spekulowano w kuluarach tarnowskiego samorządu. Radny Tomasz Olszówka (lider klubu radnych Nasze Miasto Tarnów) rezygnuje z mandatu radnego. Jego miejsce zajmie działacz sportowy Tomasz Żmuda. 

Póki co główny zainteresowany nie komentuje całej sprawy. Ostatecznie rezygnacja radnego ma potwierdzić się w najbliższy piątek. Jednak na Facebooku koledzy radnego Olszówki już fetują i witają w klubie nowego członka.

Od początku swojej obecności w Radzie Miejskiej radny Tomasz Olszówka dał się poznać jako osoba, która chce konsekwentnie realizować swój plan. Z sukcesem zakończył minione wyvbory samorządowe wprowadzając do Rady Miejskiej 5 radnych. Za jego sprawą podpisano porozumienie o współpracy z prezydentem Romanem Ciepielą. Chęć owocnej współpracy nie trwała jednak długo i na światło dzienne zaczęły wychodzić podziały między Naszym Miastem Tarnów, a władzami miasta. W konsekwencji radny Olszówka zrezygnował z funkcji przewodniczącego ważnej Komisji Rozwoju Rady Miejskiej.

– Udział w wyborach to ciekawe doświadczenie. Nie żałuję tamtego wyzwania, które przełożyło się na dobry, trzeci wynik i pięcioosobowy klub radnych. Sądzę jednak, że równie satysfakcjonująca jest praca na rzecz miasta bez tych gorsetów politycznych czy urzędowych. Przez ostatnie dwa lata miewam aż nadto okazji, aby utwierdzić się w tym przekonaniu.- mówił kilka tygodni temu na łamach ,,Kuriera Tarnowskiego” Tomasz Olszówka.

Jak podkreśla natomiast radny Marek Ciesielczyk to właśnie Tomasz Olszówka w obecnym układzie sil w Radzie Miejskiej jest języczkiem uwagi. 27 sierpnia odbędzie się głosowanie w sprawie udzielenia wotum zaufania dla prezydenta Ciepieli. Ponowny jego brak otworzy drogę do referendum w sprawie odwołania prezydenta.

– Z obecnego układu sił w Radzie Miejskiej wynika, iż decydującym głosem w tej sprawie będzie trzynasty głos radnego Tomasza Olszówki, o ile wcześniej nie zrezygnuje z mandatu radnego? – uważa radny Ciesielczyk.


OŚWIADCZENIE Tomasza Olszówki

Z dniem 4 czerwca 2020 r. rezygnuję z mandatu radnego. Dziękuję wszystkim Koleżankom i Kolegom z rady, urzędu, instytucji miejskich, rad osiedli i mediów za półtora roku intensywnej współpracy. Przede wszystkim kieruję podziękowania do mieszkańców Tarnowa – tych znajomych i tych nieznajomych – za wszystkie inspiracje, pomysły oraz wyrazy sympatii, którą nieustannie odczuwam i odwzajemniam. Dziękuję ponadto za głosy krytyczne i konstruktywną recenzję moich dokonań. Wypełniając zaszczytną funkcję radnego kierowałem się w działaniu swoimi ideami oraz treścią roty ślubowania, którą złożyłem obejmując mandat.

Chcę jasno podkreślić: nie rezygnuję z walki o lepszy Tarnów, zmieniam jedynie formułę. Ta dotychczasowa okazała się dla mnie – zwłaszcza w ostatnim okresie – gorsetem zbyt ciasnym, w którym nie czułem się wystarczająco swobodnie. Będę działać nadal, ale już jako wolny od polityki człowiek.

 

 

 

2 komentarze do “TARNÓW: Tomasz Olszówka rezygnuje z mandatu radnego

  • Ciekaw jestem, jak oceniają tę decyzję ci tarnowianie, którzy głosowali na Tomasza. Chyba nie czują się teraz dobrze. Pytanie numer dwa, czy nowy radny będzie samodzielnie oceniał sytuację, czy też przyłączy się do klubu pretorian Ciepieli, to jest do duetu Kwaśny – Żak?

    Odpowiedz
  • To po prostu dziecinada….obrazilem sie i zabieram swoje zabawki z piaskownicy…w wojsku to sie nazywa dezercja…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.