19 czerwca 2024
Aktualności

TARNÓW: Trwa internetowa zbiórka podpisów pod protestem ws. ograniczenia kursów miejskich autobusów

Radny Rady Miejskiej w Tarnowie Mirosław Biedroń rozpoczął akcję zbierania podpisów pod protestem przeciwko decyzji prezydenta Tarnowa o drastycznym ograniczeniu liczby kursów autobusów miejskich. Tarnowianie mogą poprzeć protest internetowo za pomocą uruchomionej w tym celu strony www.piszemydlatarnowa.pl

 – MY TARNOWIANIE nie zgadzamy się z decyzją Prezydenta Tarnowa o drastycznym ograniczeniu liczby kursów autobusów miejskich od 3 stycznia 2022 r. Naszym zdaniem zmiany wprowadzone zostały „z dnia na dzień” i spowodowały duże problemy dla mieszkańców. Wielu z nas ma utrudniony dojazd do pracy, lekarzy, urzędów. Stało się tak, bo liczba kursów w dni robocze zmalała o 242 czyli prawie o 1/3. „Normalne” kursy wróciły na tydzień od 10 stycznia. Od 17 stycznia, na czas ferii zimowych, ponownie ma zacząć obowiązywać rozkład specjalny i znowu będą utrudnienia. Dlatego jako mieszkańcy Tarnowa, osoby, którym leży na sercu dobro miasta podpisujemy się pod tym protestem. Mamy nadzieję, że nasz wspólny głos zostanie wysłuchany przez Prezydenta Tarnowa, który wycofa się ze swojej, złej dla wielu tarnowian, decyzji – czytamy w treści protestu.
protest_plakat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.