15 czerwca 2024
Aktualności

TARNÓW: Ul. Lwowska do remontu! Będzie rządowe wsparcie

Na dniach ma zostać ogłoszony przetarg na kolejny etap remontu ulicy Lwowskiej w Tarnowie. Drogowcy zajmą się przebudową wąskiego gardła pod wiaduktem. Przypomnijmy, że pierwsza odsłona remontu tej jednej z ważniejszych ulic w mieście u stóp Góry św. Marcina zakończyła się w styczniu 2022 roku. Teraz przyszedł czas na wyłonienie wykonawcy kolejnego etapu remontu, który będzie możliwy dzięki rządowemu finansowaniu.  

 

– Rząd PiS dwukrotnie odrzucał wniosek Tarnowa o dofinansowanie przebudowy ul Lwowskiej. Obecnie nastąpiła radykalna zmiana. Mamy zapewnienie współfinansowania z rezerwy Ministra Infrastruktury. W najbliższych dniach ogłosimy przetarg na wykonanie 4 pasów jezdni i kładki z ciągiem pieszorowerowym – poinformował w mediach społecznościowych prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

 
 

Najpoważniejszym zadaniem zrealizowanym w I etapie była przebudowa ronda Zesłańców Sybiru, które zostało powiększone oraz przesunięte w kierunku północno-wschodnim. Dodatkowo zyskało drugi pas i ma pięć zjazdów. Ważną częścią remontu było także zbudowanie przepustu na potoku Młochlebówka, który pozwala na optymalną kontrolę przepływu wody. Przybyły także dwa nowe parkingi, które łącznie pomieszczą około 170 samochodów, powstały wygodne chodniki i ścieżki rowerowe, wyremontowano także pętle autobusową oraz kilka skrzyżowań. Koszt pierwszego etapu inwestycji wyniósł ponad 38 milionów złotych.

fot. Facebook Romana Ciepieli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.