25 maja 2024
Aktualności

TARNÓW: Wolontariusze z Kolumbii i Indonezji w SP 20

W ubiegłym tygodniu Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami sportowymi w Tarnowie gościła już po raz trzeci przedstawicieli Fundacji Euroweek. Do Tarnowa przyjechali Ricky z Indonezji oraz Roberto z Kolumbii. Wizyta związana była z realizacją dwustopniowego projektu językowego Euroklasa realizowanego w SP20.

Jako partner Instytutu British Council staramy się jak najlepiej przygotować naszych uczniów do egzaminów certyfikacyjnych FCE i PET.  Od kilku lat we wrześniu uczniowie wyjeżdżają na tygodniowy pobyt w Kotlinie Kłodzkiej, gdzie nauczyciele wolontariusze z całego świata realizują praktyczną naukę języka angielskiego. Przyjazd dwóch wolontariuszy Fundacji był kolejnym stopniem projektu kształcącego umiejętności językowe. Mieliśmy okazję ich poznać podczas pobytu na obozie szkoleniowym we wrześniu 2019 r. Podczas pobytu w SP20, Ricky i Roberto prowadzili zajęcia w klasach 5 – 8 Euroklas. Uczniowie brali udział w konwersacjach, różnych grach, zabawach, przygotowywali skecze, a także mieli okazję dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy dotyczących wiedzy Indonezji i Kolumbii – tłumaczy dyrektor szkoły Andrzej Kot.

Wszystkie zajęcia były prowadzone w języku angielskim, co było doskonałą i niecodzienną okazją na sprawdzenie oraz doskonalenie swoich umiejętności zdobytych do tej pory. Dzięki temu też uczniowie stali się bardziej zmotywowani do dalszej nauki i chętni do poznania innych kultur.

Zagraniczni goście odbyli również krótki spacer po Tarnowie, podczas którego uczniowie zamieniali się w przewodników przedstawiając im najciekawsze miejsca, zwłaszcza te związane z II wojną światową. Wolontariusze byli niezwykle zaciekawieni, a Roberto wyznał, iż właśnie dla lepszego poznania polskiej historii przyjechał do naszego kraju. Następnie uczniowie mieli okazję na swobodną rozmowę w przytulnej kawiarni, gdzie wszelkie bariery językowe zniknęły.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.