8 października 2024
AktualnościFotoreportaże

TARNÓW: Wrócił Królewski Bal Kurkowy  

Podczas balu odbyła się licytacja zgromadzonych przedmiotów ufundowanych przez darczyńców. Zebrane pieniądze w całości trafią do Stowarzyszenia Integracyjnego Zbylitowska Góra ,,Dwór”, które na co dzień swoją opieką  wspiera dzieci z niepełnosprawnością.

 W miniona sobotę na salach hotelu Tarnovia po trzyletniej przerwie odbył wspaniały bal królewsko marszałkowski, który został wydany przez króla tarnowskiego Bractwa Kurkowego Stanisława Barnasia oraz marszałków – Bogusława Plezia i Grzegorza Mądla. Uroczystego otwarcia balu dokonał prezes tarnowskiego Bractwa Kurkowego Paweł Krywański. W śród wielu znamienitych gości obecni m. in.  byli: Jan Dziura Bartkiewicz – prezes Okręgu Krakowskiego Bractw Kurkowych oraz Zdzisław Grzelka – wiceprezes Zarząd Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej.

Tradycyjnie podczas balu przyjęto w poczet bractwa kurkowego w Tarnowie nowych braci. Uroczyste ślubowanie brackie złożyli: Jan Bylica, Andrzej Kipiela oraz Tomasz Wcisło. Wręczone zostały również Krzyże Zasług Zarząd Tarnowskiego Bractwa Kurkowego, którymi uhonorowani zostali: złotym – Wojciech Dzierwa i Marek Juszkiewicz, srebrnym – Wojciech Drabczyński oraz brązowym – Bartłomiej Kasprzyk, Grzegorz Mądel i Bogusław Plezia. Za szczególne zasługi dla bractwa, kapituła odznaczenia Jana Hetmana Tarnowskiego postanowiła uhonorować najwyższym odznaczeniem Tarnowskiego Bractwa Kurkowego Jana Błaszkiewicza i Arkadiusza Kubę Fijasa. Dodatkowo w trakcie uroczystości wręczonych zostało osiem orderów Zasługi Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczypospolitej Polskiej.

Bal rozpoczął wystrzał armatni i wspaniały polonez. W przerwie odbyła się aukcja na cel charytatywny przedmiotów podarowanych przez Braci. Całość zebranych środków z licytacji przekazana zostanie za wsparcie działalności Stowarzyszenia Integracyjnego Zbylitowska Góra ,,Dwór”, które od 2016 r. prowadzi Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy obejmujący swą opieką dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, gwarantując im realizowanie obowiązku szkolnego. Podopieczni maja możliwość korzystania z internatu, w którym uczą się relatywnej samodzielności. Stowarzyszenie zwraca szczególna uwagę na integrowanie tychże dzieci ze społeczeństwem, chce pokazać im rzeczywistość, która często ze względu na trudna sytuacje materialna ich rodzin jest poza zasięgiem. Organizuje im wycieczki, wyjścia do kina, teatru, na basen, lodowisko itp. A możliwe jest to dzięki hojności życzliwych i wrażliwych osób.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *