30 maja 2024
Kultura

TARNÓW: Wystawa Tomasza Głowacza – „Mountains – Abstraction” [ZAPOWIEDŹ]

7 marca o godzinie 18:00 w Siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie, odbędzie się wernisaż wystawy Tomasza Głowacza – „Mountains – Abstraction” z cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. Wystawa będzie czynna do 3.04.2022 r.

„Mountains – Abstraction. W poszukiwaniu pierwotnego widzenia” to cykl prac malarskich zainspirowanych prehistoryczną sztuką naskalną, ekspresjonizmem oraz sztuką informel. Seria prezentowanych prac akwarelowych jest częścią cyklu, który obejmuje również prace wykonane w technice olejnej i stanowi projekt artystyczny wykonany w ramach przyznanego przez Gminę Miasta Tarnowa w roku 2020 stypendium artystycznego w dziedzinie sztuk wizualnych.
Tomasz Głowacz – urodzony 14 lutego 1981 roku w Tuchowie. Ukończył tarnowski plastyk oraz studium renowacji. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni Technik i technologii rzeźbiarskich pod kierunkiem mgr Romana Jacka Kieferlinga. Praca dyplomowa pt. Problematyka konserwacji markieterii w stylu Boulle’a. Próba zastosowania żywic syntetycznych do imitacji szylkretu, wyróżniony Nagrodą Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego w kategorii Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie z roku 2009. Zajmuje się konserwacją zabytków oraz malarstwem. Prowadzi pracownię Alkazar Konserwacja Dzieł Sztuki, gdzie wraz z zespołem przeprowadził szereg realizacji konserwatorskich. Uprawia malarstwo sztalugowe, które zamyka w obszerne cykle. Ceni prace w plenerze. Zorganizował kilkanaście plenerów malarskich w kraju i za granicą. W roku 2011 zorganizował przełomowy plener malarski w Wenecji, który zapoczątkował kolejne wyjazdy, na których utworzyła się grupa malarska i przyjęła nazwę Grupa Venecqa.
Do tej pory uczestniczył w ponad 20. wystawach zarówno zbiorowych jak i indywidualnych w Tarnowie, Dębnie, Zatorze, Krakowie, Zwoleniu na Słowacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.