18 maja 2024
AktualnościKryminalne

TARNÓW: Zagotowała elektrolit

Wczoraj służby w Tarnowie interweniowały w związku niezidentyfikowanym zapachem wydobywającym się z jednego z garaży. Podczas oczekiwania na Zespół Chemiczny Państwowej Straży Pożarnej do garażu znajdującego się w sąsiedztwie przyszła jego właścicielka, która jak się później okazało dzień wcześniej podłączyła do ładowania akumulator w swoim pojeździe.

W akumulatorze doszło do „zagotowania się elektrolitu” i wydzielania się nieprzyjemnego zapachu. Załoga PSP wymontowała z pojazdu akumulator.

Ładując akumulator pamiętajmy, aby się do tego przygotować. Ważne jest, aby pomieszczenie, w którym ładujemy akumulator było właściwie wentylowane a urządzenie do ładowania spełniało wymogi bezpieczeństwa. Dobrze dobrany model prostownika zapewni nam bezpieczne ładowanie a w przypadku naładowania akumulatora sam się wyłączy. Pamiętajmy również, aby podczas ładowania akumulatora mieć nad nim ciągły nadzór i w razie potrzeby właściwie zareagować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.