4 października 2024
AktualnościKryminalne

Tarnowska Policja zwraca uwagę na ograniczenia w poruszaniu się komunikacją miejską [ZDJĘCIA]

Od wczoraj zostały wprowadzone nowe bardziej rygorystyczne ograniczenia dotyczące poruszania się w mieście, jak i poza nim. Rozporządzenie Ministra Zdrowia wprowadza zakaz grupowania się więcej niż dwóch osób, przemieszczanie się komunikacją miejską, prywatną w autobusach lub busach w ilości większej niż połowa miejsc siedzących w danym pojeździe.

koronawirus-ilustracyjne

Już od wczoraj na ulicach Tarnowa można było zaobserwować zdublowane autobusy linii najczęściej wykorzystywanych przez tarnowian kursujące zwłaszcza w godzinach szczytu komunikacyjnego. W ten sposób tarnowska komunikacja miejska wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców.

W związku z tymi ograniczeniami również tarnowska policja będzie zwracała szczególną uwagę na komunikację zbiorową. Kierowcy, którzy prowadzą taką działalność, muszą się spodziewać takich kontroli zarówno wśród przewoźników w mieście, jak i poza nim.

– Generalnie przewoźnicy podeszli do tego w różny sposób. Niektórzy niestety podeszli do tej sytuacji w sposób pozorowany wywieszając zaledwie kartki na drzwiach lub zaklejając niektóre fotele, ale to na niewiele się zdaje, ponieważ mieszkańcy często mają za nic tego typu działania. My natomiast podeszliśmy do sprawy w odpowiedzialny sposób. Uzgodniliśmy z Zarządem Dróg i Komunikacji oraz prezydentem Romanem Ciepielą, że na liniach 0, 1, 2, 9, 210 w godzinach dojazdu i powrotu z pracy są podstawiane podwójne autobusy. Dzięki temu każdy będzie mógł skorzystać z transportu z jednoczesnym zachowaniem środków bezpieczeństwa. Działaliśmy ekspresowo, było to dla nas duże wyzwanie. Proszę zauważyć, że nowe obostrzenia pojawiły się wczoraj popołudniu, a my z kolei już od rana wzmocniliśmy obsadę autobusową wspomnianych linii -mówi w rozmowie z ,,Kurierem Tarnowskim” prezes tarnowskiego MPK Jerzy Wiatr. – Znamy frekwencję i dopasowaliśmy się do niej. Skierowanie dwóch autobusów na jedną linię skutecznie pozwoli nam rozładować liczbę pasażerów, aby zgodnie z przepisami zajmowali oni połowę miejsc siedzących w pojeździe. Jednak dodam, że cały czas analizujemy sytuację, codziennie śledzimy monitoring w autobusach, aby móc ewentualnie szybko reagować. Jeżeli będzie potrzeba wysłania w kurs trzeciego autobusu, to oczywiście tak zrobimy.

Szef MPK dodaje, że miejski przewoźnik był pierwszą spółką komunikacyjną w Polsce, która już 2 marca codziennie zaczęła dezynfekować autobusy.

– Robimy to codziennie nim autobus ruszy w trasę. Jeszcze przed epidemią, wszystkie, dosłownie wszystkie nasze autobusy codziennie były i są nadal dezynfekowane, myte z zewnątrz i wewnątrz – zapewnia J. Wiatr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *