29 maja 2024
Aktualności

TENIS: Kolejne triumfy Emilii Nizio

Dwie wygrane w Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych w tenisie Emilii Nizio – zawodniczki UKS ACT Sport Tarnów.

Pierwszy turniej odbył się w dniach 7-9.08. w Świdniku i był to turniej grupowy, w którym wzięło udział 15 dziewczynek i 16 chłopców podzielonych na 4 grupy. Emilia trafiła do grupy B, którą zdecydowanie wygrała tracąc tylko w 3 meczach 4 gemy! Pozwoliło to jej awansować do grupy finałowej, gdzie zagrała przeciwko zwyciężczyniom
pozostałych grup.
Pierwszy mecz Emilia rozegrała z Mają Nieradzik z KS Mostostal Zabrze. Mecz cały czas kontrolowała tarnowianka wygrywając ostatecznie 6:1 6:4. Następny mecz grała z Mileną Zając KS Czarni Rzeszów, która również w tym starciu nie miała nic do powiedzenia przegrywając 6:2, 6:0. Ostatni mecz, który decydował o zwycięstwie w turnieju zawodniczka ACT zagrała z Leilą Javaheri z KS Grzegórzecki Kraków. Mecz był zacięty do ostatnich piłek i o zwycięstwie zadecydował 3 set. Wynik meczu ostatecznie został ustalony na 7:5, 0:6 i 10:7. W drugim secie Emilia miała chwilę słabości. ale zdołała się podnieść i zwyciężyła!

W dniach 11-14.08 Emilia Nizio wystartowała w drugim turnieju w Krakowie na kortach KS Grzegórzecki Kraków. Rywalizacja w tym turnieju odbywała się w drabince. Pierwszy mecz Emilia rozegrała z Zosią Dobiją z SCT Pszczyna, która zagrała bardzo dobrze, co odzwierciedla wynik 7:6(5) i 6:1.  W ćwierćfinale ponownie na drodze Emilii stanęła Milena Zając. Był to w jej wykonaniu lepszy mecz niż w Świdniku, jednak i tak nie wystarczyło to na bardzo dobrze dysponowaną tarnowiankę. Mecz zakończył się wynikiem 6:4, 6:1. W półfinale na drodze Emilii stanęła Zosia Strzyżewska z klubu SCT Pszczyna. Ostatni ich pojedynek wygrała Zosia, dlatego Emilia chciała się bardzo zrewanżować. To się jej udało i od początku mecz był przez nią kontrolowany kończąc się wynikiem 6:2, 6:2. W finale na Emilię czekała ponownie Leila Javaheri. Tym razem mecz pomiędzy dziewczynkami był również zacięty i zawodniczki walczyły 2 godziny w ponad 30-stopniowym upale. Jednak tarnowianka dobrze odrobiła
lekcję z poprzedniego pojedynku i już panowała nad przebiegiem meczu, co potwierdza wynik 6:3 i 6:3. Emilia poprzez swoją grę w tych turniejach udowodniła, że wciąż znajduje się w ścisłej czołówce Polski w swojej kategorii wiekowej. Pokazała wszechstronną grę i opanowanie w kluczowych momentach, co w tym sporcie jest niezwykle istotne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.