15 lipca 2024
Aktualności

Testy sportowe dla kandydatów do Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów

Już 10 czerwca na Stadionie Miejskim w Tarnowie odbędą się testy sportowe dla kandydatów do Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów. Rekrutacja prowadzona jest do klas 4-8 szkoły podstawowej, oraz 1-2 liceum ogólnokształcącego. Szkoła stwarza optymalne warunki treningowe młodym sportowcom, chcącym połączyć wysoki poziom edukacji z profesjonalnym treningiem sportowym. Szkoła posiada Złoty Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej, który jest przyznawany tylko najlepszym akademiom piłkarskim w kraju.

W programie ramowym jest minimum 16 godzin zajęć sportowych tygodniowo, w tym zajęcia z trenerem motorycznym, zajęcia sztuk walki czy zajęcia z pływania. Poza obowiązkowymi zajęciami sportowymi, każdego dnia trenerzy pełnią pozalekcyjny dyżur, na którym w niewielkiej grupie można doskonalić technikę indywidualną. Dopełnieniem całotygodniowej pracy treningowej jest weekendowy mecz ligowy lub sparingowy, a w okresie przerwy szkolnej chłopcy uczestniczą w obozach letnich i zimowych. Zajęcia sportowe odbywają się na boiskach ZKS Unia Tarnów i Stadionie Miejskim w Tarnowie, a w okresie zimowym na Arenie Jaskółka i sztucznym boisku przy ulicy Wojska Polskiego.

Kadrę pedagogiczną szkoły tworzą doświadczeni nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 (SP17, IVLO). Uczniowie szkoły biorą udział w konkursach przedmiotowych, a szkoła kładzie bardzo duży nacisk na edukacyjny aspekt kształcenia swoich podopiecznych.

– Nauczyciele naszej szkoły odpowiadają za stronę edukacyjną chłopców i dlatego oprócz tego, że będą to na pewno świetni piłkarze na miarę najlepszych piłkarzy tego świata, to przede wszystkim chcielibyśmy, aby to byli dobrzy ludzie i dobrzy uczniowie. Uczniowie, którzy będą również osiągać sukcesy w nauce, ponieważ to w każdym momencie będzie można wykorzystać. Jeśli nie powiedzie się kariera piłkarska, jeśli będzie tak, że ta pasja być może troszeczkę się kiedyś zmniejszy, to szkoła i nauka będzie tą bazą, która pozostanie i będzie można z niej korzystać w zupełnie inny sposób – mówi Anetta Święch, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1

W dopingowaniu uczniów do ciężkiej pracy nie tylko na treningach, ale przede wszystkim w szkolnej ławie, pomaga również Klub Sportowy ZKS Unia Tarnów. Istnieje bowiem klubowy regulamin, który uzależnia uczestnictwo ucznia w meczach ligowych od ocen jakie w poprzedzającym tygodniu otrzymał. Jeżeli przytrafi mu się słabsza ocena, ma kilka dni na jej poprawę, w przeciwnym wypadku na ligowy pojedynek może się wybrać jedynie w roli kibica. To wszystko pozwala w doskonały sposób rozwijać młodych sportowców dbając jednocześnie o wysoki poziom nauczania.

– Krótko przedstawię jak wygląda dzień naszego czwarto, piątoklasisty. Lekcje zaczynamy o 8:00 i na tą godzinę uczniów przywożą busy szkolne, które codziennie pokonują blisko 250 kilometrów zabierając chłopców nawet z Brzeska. Naukę staramy się zacząć od zajęć wymagających największego skupienia, a około 12 mamy pierwszy blok treningowy. Następnie obiad, krótka przerwa pod okiem trenerów i rozpoczynamy zajęcia uzupełniające; basen, karate, taniec czy po prostu trening indywidualny lub formacyjny. Około 15 – 16 zarówno zajęcia edukacyjne, jak i sportowe się kończą i całe popołudnie pozostaje do dyspozycji ucznia i jego rodziny. Ze względów organizacyjno-technicznych to najlepszy możliwy model szkolenia pozwalający na perfekcyjne łączenie nauki ze sportem, bez straty dla żadnego z tych aspektów – dodaje Tomasz Matyjewicz, dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów

Aby wziąć udział w trwającym naborze na rok szkolny 2021/2022 należy do 9 czerwca wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie http://smstarnow.pl/rekrutacja/.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.