20 czerwca 2024
Aktualności

Trwa montaż czujników w autobusach MPK

W 26 miejskich autobusach tarnowskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego trwa montaż czujników przeciwpożarowych, które będą ostrzegać o podnoszącej się temperaturze w komorach silników, co pomoże uniknąć pożarów pojazdów. – Zakończenie rozpoczętych wczoraj prac planujemy na połowę czerwca – mówi Jerzy Wiatr, prezes zarządu MPK.

Systemy detekcji renomowanej szwedzkiej firmy DAFO, wybrane przez MPK w postępowaniu ofertowym, są montowane w nowych i już kursujących w Polsce autobusach od ośmiu lat i – jak informuje producent – w tym czasie zamontowano kilka tysięcy sztuk czujników, a żaden pojazd, wyposażony w ten system, nie spalił się. Korzysta z nich między innymi Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.-

Liczymy, że systemy detekcji w połączeniu z wymianą elementów systemu paliwowego i nadprogramowymi kontrolami silników uchronią nas przed stratą kolejnego autobusu – podkreśla prezes MPK w Tarnowie.

17 maja w Piotrkowicach spłonął autobus linii 208, 20 letni jelcz 120MM. Wcześniej, w lutym, zapalił się pojazd tego samego typu. Łącznie w tym roku trzy razy doszło do pożarów miejskich autobusów. Na szczęście, w żadnym z nich nikt nie ucierpiał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.