25 kwietnia 2024
AktualnościKryminalne

Trzeci pojazd skonfiskowany. Tym razem to niezła fura!

Kilka dni temu w godzinach wieczornych, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, odebrał zgłoszenie dotyczące kierującego pojazdem BMW X6, który prowadzi swój pojazd w sposób niebezpieczny na autostradzie A4 w kierunku Tarnowa. Według informacji kierujący zjechał z autostrady na węźle Tarnów Centrum.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli wskazany pojazd, którego kierującym był 42 letni mężczyzna. Jak się okazało, po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, urządzenie wykazało 0,9 mg/l co daje prawie 1,9 promila alkoholu.  W związku z powyższym, jego pojazd został zabezpieczony procesowo i odholowany na parking Komendy Miejskiej Policji. Wobec kierującego zostanie wszczęte postępowanie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości tj. z art. 178a§ 1 kodeksu karnego za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez 3 lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.