17 czerwca 2024
Aktualności

Trzy tarnowskie restauracje znów na liście Poland 100 Best Restaurants

Plebiscyt w ramach przewodnika Poland 100 Best Restaurants jest jednym z najważniejszych wydarzeń w polskiej branży gastronomicznej, w którym wyróżniane są najlepsze restauracje w Polsce. W tym roku po raz kolejny trzy restauracje z Tarnowa zostały uhonorowane i znalazły się wśród wyróżnionych lokali, co jest ogromnym osiągnięciem dla miasta i dowodem na rosnącą jakość oferty kulinarnej w regionie.

Plebiscyt Poland 100 Best Restaurants, który przyznaje wyróżnienia restauracjom na podstawie ocen ekspertów i recenzentów kulinarnych, jest jednym z najważniejszych konkursów gastronomicznych w Polsce. Wybrane restauracje muszą spełnić wysokie kryteria, takie jak jakość potraw, kreatywność menu, gościnność, obsługa oraz wyjątkowy charakter lokalu. Wyróżnienia dla tarnowskich restauracji Różana Batorego 19, Belle Epoque i Cristalino Kuchnia i Wino potwierdzają, że spełniają one te wymagania na najwyższym poziomie.

Elegancki wystrój i lokalne smaki

Restauracja Różana Batorego 19 po raz trzeci zdobyła trzy widelce w kategorii Award of Excellence. Różana otrzymała nagrodę także w 2020 i 2022 roku. 2021 rok dla branży gastronomicznej stał pod znakiem pandemii i plebiscyt nie był organizowany. To klimatyczne miejsce, które przyciąga gości nie tylko wyjątkowym menu, ale także niepowtarzalnym wnętrzem zabytkowego dworku w sercu miasta. Kuchnia oparta jest na sezonowych składnikach, świeżych produktach lokalnych i inspiracjach kuchni światowej, tworzy niepowtarzalne menu, które zachwyca podniebienia gości. Różana Batorego 19 to nie tylko miejsce na romantyczną kolację, ale także na eleganckie przyjęcia czy spotkania biznesowe. 

Dworskie doznania kulinarne

Kolejną restauracją, która została wyróżniona trzema widelcami jest Belle Epoque, którą można odwiedzić w Dworze Prezydenckim w Zgłobicach. słynie z wykwintnej kuchni europejskiej. Lokal wyróżnia się pięknym wystrojem i klimatycznym wnętrzem, co sprawia, że goście mogą poczuć się jak w epoce belle époque.
Wyrafinowane dania, perfekcyjne połączenia smaków i kreatywność szefa kuchni sprawiają, że restauracja jest jednym z najważniejszych miejsc na kulinarnej mapie regionu. Restauracja w Zgłobicach była nagrodzona w latach 2018-2020 dwoma widelcami, a od 2022 roku – trzy widelce.

Nowoczesna restauracja z nutą światowej finezji

Miłośnicy dobrej kuchni i unikatowych doznań kulinarnych powinni wybrać się do restauracji Cristalino Kuchnia i Wino. To nowoczesne miejsce, które wyróżnia się oryginalnym połączeniem smaków i kreatywnym podejściem do gotowania oraz wyborną selekcją win. Restauracja otrzymała jeden widelec w 2018 i 2019 roku, dwa widelce w 2020 roku. Od 2022 roku nieustannie rozwija się, zyskując trzy widelce w przewodniku. Właściciele i pracownicy tych trzech tarnowskich restauracji są zasłużenie dumni z tego wyróżnienia. To dowód na ich wyjątkowy talent, zaangażowanie i miłość do sztuki kulinarnej.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.