13 lipca 2024
Kryminalne

Tytoniowy proceder ukrócony

Podczas wspólnych działań małopolscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z funkcjonariuszami z Brzeska zabezpieczyli nielegalny tytoń. Zarzut wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestrów działalności gospodarczej usłyszał 61-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego.

We wtorek funkcjonariusze z Krakowa wspólnie z policjantami z Brzeska przeprowadzili działania wymierzone w przestępczość akcyzową. Na terenie jednej z miejscowości w gminie Szczurowa dotarli do 61-letniego mężczyzny, który w swoim samochodzie ukrywał  m.in. maszynę z silnikiem elektrycznym służącą do krojenia suszu tytoniowego, ponad 70 kg gotowego suszu do palenia oraz blisko 12 kg krajanki tytoniowej.

Nielegalny towar został zabezpieczony przez policjantów, a jego właściciel już usłyszał zarzuty dotyczące przestępstwa wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestrów działalności gospodarczej oraz przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył w tej sprawie szczegółowe wyjaśnienia.

W wyniku tego przestępczego procederu, według wstępnych wyliczeń Skarb Państwa został narażony na uszczuplenie należności podatkowej w wysokości ponad 45 tys. złotych. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoka grzywna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.