25 maja 2024
Aktualności

W niedzielę Jaskółki zagrają z GKS Drwinia

W premierowym starciu nowego sezonu IV ligi piłkarze Unii Tarnów zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Drwinia.

Udany poprzedni sezon w wykonaniu Jaskółek nie znalazł szczęśliwego zakończenia. Podopieczni Daniela Bartkowskiego wygrali grupę wschodnią małopolskiej IV ligi, jednak nie udało im się powrócić na trzecioligowe boiska. W barażach o awans lepszy okazał się mistrz grupy zachodniej Jutrzenka Giebułtów i tarnowianie drugi rok z rzędu występować będą w czwartej lidze. Ich pierwszym rywalem w rozpoczynającej się w weekend kampanii 2019/2020 będzie GKS Drwinia. Ekipa z powiatu bocheńskiego ubiegłoroczne rozgrywki zakończyła na miejscu zagrożonym degradacją do klasy okręgowej. Przegrane przez Unię baraże oznaczały spadek drwinian. Finalnie zespół Mateusza Stańca zachował jednak ligowy byt, gdyż z awansu zrezygnowała Olimpia Kąty.

Po przeciętnym poprzednim sezonie na pewno chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Kadra została totalnie przebudowana z myślą o tym, by prezentować się jak najlepiej. W pierwszej kolejce gramy z Unią.Doceniamy i szanujemy przeciwnika, jednak będziemy grać o pełną pulę. W tym sezonie spada bardzo dużo zespołów z ligi, więc trzeba walczyć od początku i starać się punktować z każdym, niezależnie czy u siebie czy na wyjeździe – mówi przed niedzielnym pojedynkiem trener GKS-u.

Obie drużyny w rozgrywkach ligowych mierzyły się dotąd jedynie dwa razy. Spotkania te  miały miejsce w poprzednim sezonie. Jesienią Jaskółki pokonały drwinian na ich terenie 2:0. Wiosną w Jaskółczym Gnieździe padł remis 1:1. Jak będzie tym razem? Przekonamy się w niedzielne popołudnie. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.