25 maja 2024
Kryminalne

Włamywacz w rękach policjantów

Działania policjantów pozwoliły na odzyskanie części skradzionego mienia, które zostało utracone w wyniku kradzieży z włamaniem. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie odzyskali skradzionego w połowie lutego peugeota, który został wywieziony do powiatu tatrzańskiego.

Pod koniec lutego w Tarnowie miała miejsce kradzież z włamaniem. Sprawca włamał się do pomieszczeń biurowych jednej z tarnowskich firm i dokonał kradzieży kluczyków do samochodów, maszyn budowlanych, narzędzi oraz kluczy. Skradł także samochód firmowy marki peugeot i ciężarową przyczepę, na której wywiózł zagęszczarkę, skoczka i agregat prądotwórczy. Łączna suma strat w wyniku kradzieży został wyceniona na kwotę niemalże 100 000 złotych.

Gdy sprawę zgłoszono na Policję, trafiła ona do policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Policjanci przeprowadzili rozpoznanie, zabezpieczyli monitoring oraz współpracowali z osobami mogącymi mieć informacje w tej sprawie. Analiza monitoringów prywatnych przedsiębiorców, miejskiego, a także działania operacyjne pozwoliły na personalizację sprawcy kradzieży z włamaniem. Okazał się nim 54-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego. Pod koniec marca podczas przeszukania w miejscu jego zamieszkania odnaleziono skradziony samochód, który został zabezpieczony na parkingu policyjnym w Tarnowie.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, gdzie usłyszał 3 zarzuty kradzieży z włamaniem oraz jeden zarzut kradzieży, do których się przyznał. Został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, która zastosowała wobec niego środki wolnościowe w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Policjanci komendy miejskiej w dalszym ciągu poszukują pozostałych skradzionych przedmiotów. Sprawca kradzieży z włamaniem stanie przed tarnowskim sądem za przestępstwa określone w artykule 279 kodeksu karnego oraz 278 kodeksu karnego. Za ich naruszeni grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.