21 kwietnia 2024
Aktualności

Wojnicz z Nagrodą Publiczności w plebiscycie „Edukacyjna Gmina Małopolski 2017”

Edukacyjna Gmina Małopolski 2017 to organizowany przez Województwo Małopolskie plebiscyt, którego ideą jest promocja gmin wspierających rozwój kompetencji mieszkańców i tworzących odpowiednie warunki dla rozwoju zainteresowań i pasji.

Pod uwagę brane są projekty edukacyjne realizowane w gminie i promocja rozwoju osobistego. Powołana na potrzeby plebiscytu kapituła, jeszcze w październiku, dokonała wyboru dziesięciu gmin-finalistów, które przedstawiły realizowane u siebie projekty wpisujące się w założenia konkursu. W listopadzie wypowiedzieć się mogli internauci, którzy głosowali na najciekawsze pomysły, a na koniec kapituła podjęła ostateczną decyzję wyłaniając zwycięzców.

7 grudnia, na zamku w Niepołomicach, odbyła się uroczysta gala „Rozwiń swoją gminę”, w czasie której uhonorowano laureatów. Zwycięzcą plebiscytu została gmina Wietrzychowice, natomiast nagroda publiczności powędrowała do gminy Wojnicz.

  • Nagroda publiczności w plebiscycie bardzo cieszy. Obowiązkiem każdego samorządowca jest stwarzać mieszkańcom dobre warunki dla rozwoju swoich kompetencji i zainteresowań, a skoro publiczności spodobały się nasze działania, to znaczy że w Wojniczu robimy to dobrze. To oczywiście zasługa tych wszystkich, którzy z taką pasją realizują swoje pomysły. Moim zadaniem, jako burmistrza, jest ułatwienie im tego i pomoc. Dlatego myślę, że to nagroda dla nas wszystkich. Wspólnym wysiłkiem sprawiliśmy, że gmina Wojnicz jest miejscem przyjaznym artystom i takim, gdzie każdy ma szansę realizować swoje pasje i wyrażać siebie w dowolny sposób – mówił Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk.

Gmina Wojnicz zaprezentowała się jako miejsce, w którym dzieci i dorośli mają doskonałe warunki dla realizacji swoich artystycznych pasji. Doceniono także talenty malarskie i działalność artystów z Pracowni Artystycznej w Wojniczu. Wrażenie na głosujących zrobił Wojnicki Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny, który organizowany jest przez Wojnickie Towarzystwo Fotograficzne FOTUM. Uznanie zdobyły też działania mające na celu ochronę i kultywowanie lokalnych tradycji czyli organizacja „Dni Wikliny” oraz warsztaty pisania ikon. Dużą sympatię wzbudziła grupa teatralna „Brawo My”, działająca przy Publicznym Przedszkolu w Wojniczu, której aktorami są rodzice przedszkolaków.W głosowaniu internautów Gmina Wojnicz uzyskała 18734 głosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.