19 czerwca 2024
Kryminalne

Wpadka Ukraińca. W ciągu 15 dni musi opuścić Polskę

Wydaniem decyzji zobowiązującej obywatela Ukrainy do powrotu zakończyło się współdziałanie funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Tarnowie.

Podczas dokonywanej w ubiegłą środę (3 kwietnia) kontroli samochodu w Dąbrowie Tarnowskiej na ul. Warszawskiej, policjanci ustalili, że kierujący, 26-letni obywatel Ukrainy nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Mężczyzna twierdził, że wszystkie dokumenty pozostawił u księgowej w miejscu zatrudnienia. Funkcjonariusze potwierdzili tożsamość cudzoziemca na podstawie ustnych zeznań osób, które wspólnie podróżowały z 26-latkiem. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna przyjechał do Polski w listopadzie 2016 r. na podstawie paszportu i karty pobytu ważnej do końca lutego 2019 r. Po tym dniu jego pobyt na terytorium Polski stał się nielegalny. Cudzoziemiec został zatrzymany a następnie przekazany funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Tarnowie.

Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej wystąpił do Komendanta Placówki Straży Granicznej w Tarnowie z wnioskiem o wydanie decyzji o zobowiązaniu obywatela Ukrainy do powrotu, a ten zobowiązał cudzoziemca do powrotu w terminie 15 dni od wydania decyzji. Ponadto zatrzymany mężczyzna przez rok nie będzie mógł wjechać na terytorium RP i innych państw strefy Schengen.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.