30 kwietnia 2024
Aktualności

Za nami III runda Pucharu Polski. W derbach lepsza Unia

Drużyna Unii Tarnów mierzyła się na wyjeździe z ekipą Tarnovii Tarnów w 47. derbach Tarnowa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Jaskółek 2:0. Podwójnie na listę strzelców wpisał się Artur Biały.
Biało-Niebiescy mogli objąć prowadzenie już w 17 minucie meczu, kiedy to po zagraniu A. Białego Dominik Wardzała wyszedł na sytuację 1 na 1 z golkiperem gospodarzy. Niestety piłka trafiła wprost w ręce Leśniaka i w rywalizacji ciągle mieliśmy bezbramkowy remis.
Do końca połowy gra przebiegała głównie w środku pola. W 45 min dogodną sytuację do zdobycia bramki mieli gospodarze, ale strzał Króla z pola karnego okazał się niecelny i piłka przeleciała nad poprzeczką bramki bronionej przez Kamila Nowaka.
W drugą połowę spotkania Jaskółki weszły z jeszcze większą mobilizacją szukając ciągle dogodnych sytuacji do objęcia prowadzenia w meczu.
W trakcie drugiej połowy rywalizacja była kilkukrotnie przerywana za sprawą środków pirotechnicznych, które trafiały na boisko i ograniczały widoczność.
W 72 minucie Dawid Sojda dośrodkował do Artura Białego, który celnie trafił w bramkę gospodarzy otwierając wynik spotkania.
Druga bramka dla Biało-Niebieskich padła w 92 minucie spotkania, kiedy to zamieszanie w polu karnym Tarnovii pewnie wykorzystał Artur Biały, który tego dnia prezentował się bardzo dobrze na boisku. Tarnovia musiała dokończyć mecz w osłabieniu ponieważ w 91. min. Tomasz Galas otrzymał drugą żółtą kartkę , a w konsekwencji czerwoną kartę.

Dzisiejsze spotkanie mocno pod naszą kontrolą. Pomimo, że derby rządzą się swoimi prawami i w takich spotkaniach czasami jest zatarta różnica umiejętności, to jako zespół stanęliśmy na wysokości zadania i zdecydowanie zdominowaliśmy przeciwnika pod każdym względem. Możemy mieć pretensje, że pomimo wielu sytuacji do zdobycia bramki kończymy to spotkanie tylko dwubramkowym zwycięstwem – podsumował derbową rywalizację trener Radosław Jacek.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy, którzy rzadziej występują w rozgrywkach ligowych dając trenerowi mocny sygnał do walki o miejsce w składzie.

Tarnovia – ZKS Unia Tarnów 0:2
Bramka: Biały x2 (72′, 90+2′)
Tarnovia: Leśniak – Bury (61′ Szot), Kaczyk, Gucwa (46′ Ptak), Noga, Król (80′ Kozdrój), Ogorzały, Wilk, Kucharczyk (90+5′ Plebanek), Tokarczyk (64′ Bigas), Galas.
Unia: Nowak – Węgrzyn, Kokoszka (46’Kajpust), Suchowski – Jacak, Ostrowski (74’Putin), Kieroński (46′ Orlik), Wardzała (46′ Sojda) – Adamski, Biały, Nytko (86′ Matyjewicz).
Żółte kartki:Gucwa, Tokarczyk, Noga, Galas, Szot – Kieroński, Kajpust, Nytko, Sojda.
Czerwona kartka: Galas (90+1′).
Sędziował:Sebastian Wiśniowski (Tarnów).