30 września 2023
AktualnościKultura

Zaśpiewają znane przeboje w Kąśnej Dolnej

24 czerwca (sobota) o godz. 18:00 Sala Koncertowa Stodoła w Kąśnej Dolnej zabrzmi muzyką z repertuaru duetu: Mieczysława Szcześniaka i Krzysztofa Herdzina. W aranżacjach i wykonaniu artystów usłyszymy takie przeboje, jak m.in. „Imagine”, „I Can’t Get No Satisfaction” „Yesterday” czy „Tears in Heaven”.


Mieczysław Szcześniak
 to artysta ceniony przez krytyków, uwielbiany przez swoją publiczność, szanowany przez branżę muzyczną. Ma wpływ na wielu śpiewaków, kształtował gusty i estetykę, lansował śpiewanie po polsku muzyki gospel i soul, wpółpracował ze świetnymi instrumentalistami, aranżerami i producentami w kraju i za granicą. Aksamitnym głosem śpiewa bossanowę, z siłą i ekspresją soul, gospel i jazz, z przekonaniem, empatycznie dotyka serca i głowy śpiewając własne popowe pieśni. Wszechstronny , świadomy wokalista, autor tekstów i muzyki, współproducent własnych nagrań.

Krzysztof Herdzin to wybitna polskiej sceny muzycznej. Powiedzieć o nim, że jest muzykiem wszechstronnym i tytanem pracy, to nic nie powiedzieć. Ten pianista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny równie dobrze czuje się w stylu jazzowym (grał w zespołach Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego i Zbigniewa Namysłowskiego, sam jest band leaderem), popie (współpracował między innymi z Anną Marią Jopek, Marylą Rodowicz i Edytą Geppert), muzyce współczesnej (za co był wielokrotnie nominowany do Fryderyka), filmie i teatrze.

„Songs from Yesterday” to wspólny album studyjny Mieczysława Szcześniaka i Krzysztofa Herdzina wydany 16 października 2015 roku przez Sony Music Entertainment Poland. Uzyskał status platynowej płyty.

 

Mieczysław Szcześniak – śpiew, Krzysztof Herdzin – aranżacje, fortepian, śpiew, perkusja, Robert Kubiszyn – kontrabas, Cezary Konrad – instrumenty perkusyjne.

Bilety w cenie 50 zł w sprzedaży od 24 maja (zakup online przez całą dobę na www.centrumpaderewskiego.pl, lub stacjonarnie w Dworze Ignacego Jana Paderewskiego od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.