25 maja 2024
AktualnościKryminalne

Zdecydowanie za szybko! Efekt? Duży mandat i punkty karne

Policjanci dąbrowskiej drogówki zatrzymali kierującego, który poruszał się z prędkością 110 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna stracił prawo jazdy, otrzymał 13 punktów karnych i został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. złotych.

Wczoraj (22.11.) funkcjonariusze z Dąbrowy Tarnowskiej, nadzorując ruch pojazdów na terenie powiatu dąbrowskiego, około godz. 11.30., w miejscowości Wola Szczucińska na drodze wojewódzkiej nr 982 zatrzymali do kontroli 36-letniego mieszkańca powiatu mieleckiego.

Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał audi z prędkością 110 km/h. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat w wysokości 1500 zł. 36-latek otrzymał także 13 punktów karnych. 

Zgodnie z przepisami, kierujący musi „pożegnać się” z prawem jazdy na 3 miesiące. Jeśli jednak w tym czasie będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.