17 czerwca 2024
Aktualności

Żelazówka: Orlęta wspierają akcję ,,Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”

Orlęta z drużyny Orląt oraz uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy Niepublicznej Niepłatnej Szkoły Podstawowej z Niepublicznym Niepłatnym Oddziałem Przedszkolnym w Żelazówce zaangażowali się w zbiórkę darów dla rodaków na dawnych naszych kresach wschodnich. 

Zgromadzone dary trafią do polskiej społeczności na kresach w charakterze paczek. Celem akcji jest pomoc materialna mieszkającym tam rodakom, którzy często doświadczają biedy. Biorąc pod uwagę autentyczne ubóstwo w jakim często przychodzi żyć Polakom będącym tam obywatelami,  jest to duża pomoc materialna. Symboliczne paczki mają być znakiem pamięci, tym bardziej, że wręczone zostaną w tak ważnym dla Polaków świątecznym czasie.

Orlęta pod okiem  Romana Głowackiego z coraz większą pasją odkrywają polskie ślady na kresach. Pozostało tam przecież ogromne narodowe dziedzictwo, które wymaga naszej pomocy i opieki.

Orlęta pamiętają, że we Lwowie narodziła się patriotyczna idea walki młodych Polaków w obronie miasta. Tam też powstały pierwsze drużyny Orląt i Strzelców. Orlęta na zakup produktów na paczki mieli poświęcić przynajmniej kwotę swojego miesięcznego kieszonkowego.  Na trudną sytuację materialną naszych rodaków na wschodzie żywo odpowiedziała cała społeczność szkoły.

Dzięki wielu ludziom dobrej woli i gorącego serca, wszystko udało się zapiąć na przysłowiowy ostatni guzik i zebrano mnóstwo darów, które osiągnęły wagę 79 kg.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.