25 kwietnia 2024
AktualnościKryminalne

Złodziejska para zatrzymana. Kradli kosmetyki i perfumy

Mężczyzna i kobieta zostali dwukrotnie zatrzymani w krótkich odstępach czasu przez policjantów kryminalnych po tym, jak skradli kosmetyki i perfumy na łączną sumę ponad 7 tysięcy złotych. Usłyszeli w sumie 10 zarzutów kradzieży.

W połowie stycznia policjanci kryminalni Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali dwie osoby, mieszkańców Tarnowa. Mężczyznę w wieku 24 lat i kobietę w wieku 22 lat. Oboje byli podejrzewani o drobne kradzieże artykułów kosmetycznych i perfum w jednej z sieci drogeryjnych w Tarnowie. Kradzieże miały miejsce niemalże co dziennie od połowy grudnia do połowy stycznia. Wówczas zostali zatrzymani po raz pierwszy. Policjanci udowodnili im 6 kradzieży, z czego dwie zostały zakwalifikowane jako wykroczenia, pozostałe to przestępstwa (wartość powyżej 800 złotych). Po przesłuchaniu zostali zwolnienie.

Kilka dni później wpłynęło kolejne zawiadomienie o kradzież w sklepie drogeryjnym wartości ponad tysiąc złotych. Na następny dzień ponownie został zatrzymany 24-latek i po raz kolejny udowodniono mu kradzież. Mężczyźnie ogłoszono 7 zarzutów kradzieży, w tym dwie kradzieże wykroczeniowe, a kobiecie 3 kradzieże, które dokonała wspólnie i porozumieniu z mężczyzną. Oboje przyznali się do popełnienia czynów zabronionych, złożyli wyjaśnienia i dobrowolnie poddali się karze. O jej wysokości zdecyduje tarnowski sąd. Mężczyzna będzie jednak odpowiadał za popełnione przestępstwo w warunkach recydywy grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.