25 maja 2024
Aktualności

19 mieszkań czeka na nowych lokatorów. Warunkiem jest remont

Ruszył nabór do dziesiątej edycji miejskiego programu „Mieszkanie za remont”. Składać wnioski można przez miesiąc, do 15 maja (środa). Uczestniczące w nim osoby, w zamian za remont mieszkania należącego do miasta, mogą uzyskać umowę najmu na czas nieoznaczony. W tej edycji przygotowano 19 takich lokali.

Mieszkania, które oferuje miasto, to lokale o powierzchni od 21 do nawet 60 metrów kwadratowych. Znajdują się m.in. przy ulicach Pszennej, Żydowskiej, Cegielnianej, Lwowskiej czy Nowy Świat. 

Osoby zainteresowane muszą spełnić określone warunki:
– mieszkać w Tarnowie,
– zmieścić się we wskazanym kryterium dochodowym,
– złożyć wypełniony wniosek wraz z deklaracją o wysokości dochodów z okresu ostatnich trzech miesięcy i oświadczeniem o ich stanie majątkowym.

Osoba ubiegająca się o wynajem jest także zobowiązana do złożenia oświadczenia o nieposiadaniu tytułu prawnego do innego lokalu położonego w Tarnowie lub pobliskiej miejscowości (w powiatach: tarnowskim, gorlickim, dąbrowskim, nowosądeckim, brzeskim, proszowickim, kazimierskim, mieleckim, jasielskim oraz dębickim). Program nie obejmie osób mających zadłużenie z tytułu opłat za używanie lokalu lub dostały wyrok eksmisyjny.

Z wynajmu mogą skorzystać zarówno osoby mające już uprawnienie do wynajmu lokalu z zasobów miasta i oczekujące na ofertę wynajmu, jak i te, które nie zwracały się jeszcze o pomoc w tej sprawie.

Najemca wykonuje remont na własny koszt, bez zwrotu poniesionych nakładów, ale korzysta ze zwolnienia z wpłaty kaucji mieszkaniowej. Ponadto jest zwolniony z czynszu w okresie wykonywania remontu. Lokal można wcześniej obejrzeć i zapoznać się z jego stanem technicznym.

Szczegółowe informacje o zasadach udziału w programie uzyskać można w Miejskim Zarządzie Budynków przy ul. Waryńskiego 9, telefonicznie: 14 621 93 81 do 82 wew. 125. Druki oraz wykaz mieszkań do remontu można pobrać ze strony internetowej MZB tutaj. Są też dostępne na parterze budynku przy ul. Waryńskiego 9. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.