20 czerwca 2024
Aktualności

Stadiony w Woli Rzędzińskiej i Jodłówce-Wałkach zyskają zadaszenie

Dobra informacja dla sportowców i kibiców piłki nożnej – na boiskach w tych dwóch miejscowościach gminy Tarnów rozpoczyna się budowa zadaszonych trybun. Inwestycję niemal w całości dofinansowują środki zewnętrzne – dotacja w wysokości przeszło półtora miliona złotych pochodzi z ósmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Zadaszenie będzie gotowe jeszcze w tym roku.

Zakres zaplanowanych prac jest spory i dotyczy budowy zadaszonych trybun wraz z infrastrukturą towarzyszącą – powstaną m.in. chodniki, a w Woli Rzędzińskiej dodatkowo montowane będą ogrodzenie wewnętrzne, nagłośnienie i oświetlenie.

Na terenie boiska sportowego w Woli Rzędzińskiej funkcjonuje przestarzała trybuna z niewielką ilością miejsc siedzących, która nie chroni przed warunkami atmosferycznymi, a skorodowane konstrukcje wymagają wymiany. Ludowy Klub Sportowy „Wolania ” Wola Rzędzińska działa nieprzerwanie od 1948 roku. Frekwencja na rozgrywkach piłki nożnej jest duża. Na mecze seniorów przychodzi średnio około 400 kibiców.

Boisko sportowe „Sokoła – Wałki” nie posiada trybun. W 2021 r. cały kompleks sportowy został ogrodzony. Boisko wyposażone jest w kontener szatniowy, bramki oraz wiaty dla zawodników. Boisko to jest obiektem nowym, który dopiero się tworzy i rozwija. Klub odrodził się po 5-letniej przerwie.

Przypomnijmy, wcześniej trybuny powstały na boiskach w Białej, Zbylitowskiej Górze, w Koszycach Wielkich, Koszycach Małych, Radlnej oraz w Tarnowcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.