20 czerwca 2024
Aktualności

6 grudnia Tarnów rozbłyśnie świąteczną iluminacją

Rozpoczął się montaż świątecznych dekoracji. Na Rynku ustawiane są choinki, jeszcze dziś rozwieszone mają zostać kurtyny świetlne, ozdoby zawisną też na ulicy Wałowej. Świątecznych dekoracji będzie nieco więcej niż rok temu, pojawią się nowe i te znane już mieszkańcom – zapowiada Maria Zawada – Bilik, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa.

 

Udekorowane zostaną między innymi ulice: Krakowska, Lwowska, Słoneczna, aleja Jana Pawła II, Nowodąbrowska, Mickiewicza, Szeroka, Narutowicza, Marii Dąbrowskiej i Chemiczna. Świetlne ozdoby staną na wszystkich rondach, w Ogrodzie Jordanowskim w Parku Strzeleckim, w parku na osiedlu Zielonym i w parku Legionów. Miasto będzie ozdobione między innymi świetlnymi kurtynami, bombkami, dzwonkami i aniołami. Pojawią się też dekoracje w nieco większych rozmiarach, takie jak bombki, pod którymi można przechodzić, prezenty czy znane już tarninowe drzewko, zdobiące fontannę na skwerze ojca Kokocińskiego. Świątecznie oświetlony zostanie też most i deptak nad Wątokiem oraz most na Białej, iluminowana będzie również hala Pałacu Młodzieży przy ulicy Gumniskiej. – Będą też niespodzianki – zapowiada dyrektor Maria Zawada – Bilik.

Uroczyste zaświecenie iluminacji zaplanowane jest na 6 grudnia. Jeżeli pogoda pozwoli, to tego samego dnia tarnowskie przedszkolaki jak co roku ozdobią choinki na Rynku. Na Rynku będzie można też zobaczyć świetlne kurtyny i dekoracje na latarniach, znane z lat ubiegłych, a główna, największa choinka będzie mieć nowe oświetlenie i nowe ozdoby, w tym niebieskie świetlne kokardy.

– Całość dekoracji będzie utrzymana w kolorach bliskichbarwom miasta, niebieskimżółtym, białym i złotym, dobrze prezentujących się w iluminacji – mówi Maria Zawada – Bilik.

Nie zabraknie też ozdób już znanych tarnowianom, w tym szczególnie lubianego słodkiego domku, będzie też tron Mikołaja z prezentami 3D i renifer, ciągnący sanie. Tradycyjnie już w iluminację świąteczną włączają się spółki miejskie, dzięki czemu możliwe jest oświetlenie Tarnowa w takiej skali. Dekoracji świetlnych łącznie będzie kilkaset. Urząd Miasta Tarnowa oraz Zarząd Dróg i Komunikacji przeznaczą na ten cel łącznie około 300 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.