25 września 2023
AktualnościKryminalne

9-letni chłopczyk nie żyje. Tragiczny wypadek na A4 [ZDJĘCIA]

Na tarnowskim odcinku autostrady A4 doszło wczoraj do makabrycznego wypadku. Ciężko ranny został 9-letni chłopczyk, który został przetransportowany helikopterem do szpitala, jednak lekarzom nie udało się uratować. 

Do wypadku doszło przed południem na 480 kilometrze autostrady na pasie w kierunku Rzeszowa. W Mercedesie podróżowała czteroosobowa rodzina. W pewnym momencie kierowca postanowił wyprzedzić jadącego przed nim Volkswagena, kierowanego przez Ukrainkę. Nagle jednak doszło do zderzenia obu pojazdów, a następnie Mercedes uderzył w bariery.

Na miejsce wypadku natychmiast skierowano liczne służby: strażaków, policję oraz pogotowie. Jak się okazało, siła uderzenia była tak duża, że z samochodu wypadł 9-letni chłopczyk. Miał on zapięte pasy, ale siła uderzenia była zbyt duża. 9-latka przetransportowano śmigłowcem LPR do szpitala, jednak lekarzom nie udało się uratować chłopca.  

Rodzice oraz drugie dziecko trafili natomiast do szpitali w Tarnowie i Krakowie. 

Przyczyny i okoliczności wypadku ustala policja.

Jak tłumaczy oficer prasowy tarnowskiej Policji: – Na ten moment nie wiem kto, jest sprawcą wypadku, prowadzimy śledztwo w tej sprawie – mówi asp. sztab. Paweł Klimek.

Fot. PSP Tarnów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.