25 maja 2024
Aktualności

Będzie nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej ws. śmieci

Nieoczekiwany obrót nabrała kwestia zmian stawek za odbiór śmieci. Wczoraj Rada Miejska nie zmieniła sposobu naliczania oraz wysokości opłat. Dziś natomiast wiemy już, że radni ponownie zbiorą się, aby dyskutować na temat śmieci. Wniosek o nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej złożyły dziś wspólnie kluby: Prawa i Sprawiedliwości oraz Naszego Miasta Tarnów.  

To nieoczekiwany obrót sytuacji, gdyż Stowarzyszenie Nasze Miasto Tarnów jest koalicjantem prezydenckiej frakcji w Radzie Miejskiej. Dziś okazuje się, że radny Tomasz Olszówka i spółka porozumieli się z radnymi Prawa i Sprawiedliwości.  Póki co w kwestii gospodarki śmieciami.

– Od wczoraj mamy sytuację kryzysowa w mieście: najpierw prezydent forsował 100 proc. podwyżkę opłat dla mieszkańców, a później zapowiedział, że niektóre odpady nie będą od marca w ogóle odbierane. Aby nie dopuścić do paraliżu funkcjonowania miasta podjąłem się misji wypracowania porozumienia między klubami, czego rezultatem jest wniosek o sesję nadzwyczajna grupy radnych NMT i PiS – tłumaczy radny Tomasz Olszówka.

 

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej musi się odbyć w ciągu siedmiu dni od złożenia wniosku przez radnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.