25 maja 2024
AktualnościKryminalne

Bezpieczna majówka

Bardzo bezpieczny okres długiego majowego weekendu w regionie tarnowskim. Na drogach odnotowano 1 niegroźny wypadek, 39 kolizji, ale zatrzymano 21 nietrzeźwych kierowców.

3 maja kierująca samochodem osobowym nie dostosowała prędkości do panujących warunków atmosferycznych i na łuku drogi wjechała do rowu melioracyjnego. Na szczęście doznała lekkich obrażeń twarzy i po zaopatrzeniu przez lekarzy mogła wrócić do domu. Pomimo zmiennych warunków drogowych jakie panowały na drogach regionu kierowcy potrafili dostosować prędkość.

Policjanci odnotowali jednak aż 39 kolizji. Najbardziej niebezpieczne miały miejsce na autostradzie A4 – 3 maja w wieczorem, gdy przez region przechodziły opady deszczu. Na 505 i 510 kilometrze tej drogi doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W pierwszym z nich kierujący samochodem osobowym nie zapanował nad swoim pojazdem, uderzył w bariery energochłonne, a następnie wpadł do rowu przewracając swój samochód na dach. Kierujący był pod wpływem alkoholu (0,3 promila). W tym samym czasie na drugiej nitce autostrady kierujący samochodem osobowym również z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad swoim samochodem i uderzył w bariery energochłonne. W obu przypadkach kierowcy nie odnieśli obrażeń. Nie było również utrudnień w ruchu.

Majowy weekend to również wyjazdy motocyklistów na drogi Tarnowa i regionu. 1 maja dwóch młodych kierowców poruszało się swoimi „rumakami” po mieście. Zatrzymani do kontroli nie posiadali stosownych uprawnień do kierowania tego rodzaju pojazdami. Obaj ukarani mandatami karnymi, natomiast motocykle zostały odholowane na parking strzeżony.

Zatrzymano w tym okresie 21 nietrzeźwych kierujących z czego połowa prowadziła pojazd mechaniczny. Rekordzista tego weekendu miał w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila alkoholu.

W analogicznym okresie ubiegłego roku tarnowscy policjanci nie odnotowali wypadków drogowych, było 29 kolizji, zatrzymano 20 nietrzeźwych kierowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.