20 czerwca 2024
Kryminalne

Chciał zaszpanować przez znajomymi. Teraz grozi mu 5 lat odsiadki

Chciał zaimponować znajomym i uciekał przed policyjną kontrolą.  To okazało się zgubne dla 21-letniego mieszkańca gminy Brzesko. Mężczyzna swoim nierozsądnym zachowaniem naraził się na odpowiedzialność karną. Zgodnie z kodeksem karnym za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczorajszej nocy, 17 lutego policjanci z brzeskiej jednostki, pełniąc służbę w Woli Dębińskiej podjęli kontrolę wobec kierującego Fordem. Kierowca jednak całkowicie zbagatelizował sygnały do zatrzymania się i gwałtownie przyspieszając zaczął uciekać. Widząc, że policjanci nie odpuszczą zatrzymał swój pojazd w Bielczy.

Za kierownicą pojazdu siedział 21-letni mieszkaniec, który tłumaczył się,  że chciał się popisać przed znajomymi i dlatego nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jego decyzja i chęć zaimponowania innym spowodowała, że mężczyzna odpowie za przestępstwo. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeden komentarz do “Chciał zaszpanować przez znajomymi. Teraz grozi mu 5 lat odsiadki

  • Prawidłowo. Życie to nie gra komputerowa, gdyby wyskoczył mu gdzieś pieszy to mógłby zabić.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.