13 lipca 2024
Aktualności

Co dalej z radłowskim spichlerzem?

W lutym osunęła się jedna ze ścian zabytkowego spichlerza w centrum Radłowa. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale pozostaje pytanie co dalej z budynkiem, któremu grozi zawalenie? Przypomnijmy, że w związku z zagrożeniem zamknięta cały czas pozostaje sąsiednia ulica Glowska.

Nowe informacje na temat całej sytuacji przekazuje Urząd Miejski w Radłowie. Okazuje się, że Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który jest właścicielem zabytkowego spichlerza, wyłonił wykonawcę i udzielił zamówienia na zadanie „Sporządzenie projektu robót zabezpieczających budynek zabytkowego spichlerza w Radłowie”. Projekt został złożony przez wykonawcę kilka dni temu i, wedle zapewnień, zostanie niezwłocznie przesłany do konserwatora zabytków w celu uzyskania stosownej zgody.

Po otrzymaniu zgody konserwatora zabytków, KOWR przystąpi do prac zabezpieczających budynek, co pozwoli na odblokowanie drogi gminnej. Dodatkowo, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa podpisał umowę na wykonanie ekspertyzy technicznej zabytkowego spichlerza w Radłowie, której celem jest określenie czy budynek nadaje się do remontu, czy też konieczna będzie jego rozbiórka. Termin wykonania ekspertyzy to 30 dni kalendarzowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.