25 kwietnia 2024
Aktualności

Wykopał dwa wojenne pociski

Pomimo upływu wielu lat, na naszych terenach, nadal odnajdywane są niebezpieczne „pamiątki” z okresu II wojny światowej. Miny, granaty, pociski, amunicja to wybuchowe „niespodzianki”, na które mieszkańcy natrafiają podczas prac budowlanych, polowych czy też podczas spacerów w lesie.

Oficer dyżurny dąbrowskiej policji otrzymał informację, że podczas równania terenu przylegającego do działki w miejscowości Słupiec znaleziono dwa pociski najprawdopodobniej z czasów drugie wojny światowej. Na miejsce zgłoszonej interwencji pojechał funkcjonariusz z grupy minersko–pirotechnicznej z Komisariatu Policji w Szczucinie. Policjant ustalił, że operator koparki – ładowarki  podczas prac ziemnych wykopał pociski moździerzowe o wymiarach 83 mm x 330 mm pochodzące z okresu II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli miejsce znaleziska do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z 21 batalionu dowodzenia. W trakcie sprawdzenia przez wojskowych terenu przyległego do miejsca znaleziska ujawniono dwa kolejne pociski. Cztery niewybuchy zostały zabrane przez  patrol saperski, celem ich zneutralizowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.