17 kwietnia 2024
Aktualności

Czy na skrzyżowaniu ulic Braci Saków i Okrężnej będzie rondo?

Niebezpieczne skrzyżowanie ulic Braci Saków i Okrężnej zostanie przebudowane. Obecnie wykonywana jest dokumentacja planowanych inwestycji. Zdaniem specjalistów, najlepszym rozwiązaniem będzie wybudowanie tam ronda turbinowego.

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie przygotowuje dokumentację, na podstawie której będzie możliwa przebudowa skrzyżowania ulic Okrężnej i Braci Saków. Po otwarciu przejazdu pod mostem kolejowym na ulicy Gumniskiej, można się spodziewać dużego natężenia ruchu w tej części miasta. Ulica Braci Saków to szlak komunikacyjny z południowo-wschodniej części powiatu tarnowskiego. Ulicą Okrężną można się dostać do północnej części miasta, tędy prowadzą także połączenia z węzłem autostradowym Krzyż oraz „czwórką” w kierunku Rzeszowa, a poprzez nią z drogą wojewódzką do Jasła.

Konieczne jest wykonanie nowoczesnego, bezpiecznego skrzyżowania. Rondo turbinowe, planowane na skrzyżowaniu ulic Okrężnej i Braci Saków ma mieć dwa pasy – każdy o szerokości co najmniej 3,5 metra. Jest to zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje dwie dwupasmowe jezdnie na całym odcinku ulicy Okrężnej.

Do końca tego roku planowane jest zakończenie prac projektowych. Następnie, konieczne będzie uzyskanie wymaganych pozwoleń. Później będą się mogły rozpocząć prace budowlane.

Jeden komentarz do “Czy na skrzyżowaniu ulic Braci Saków i Okrężnej będzie rondo?

  • Czy w trakcie tego bardzo długiego remontu pod wiaduktem nie można było międzyczasie zaprojektować i wykonać tego ronda???
    Aby tak się stało, to trzeba było o tym pomyśleć w chwili jak rozpoczął się remont pod tym wiaduktem.
    A teraz po oddaniu przejazdu pod tym wiaduktem rozpoczną się prace może w przyszłym roku (jak dobrze pójdzie) i będzie tak samo jak obecnie jest z budowanym wiaduktem w Skrzyszowie. Koszmar.
    Widać, że obecne władze nie mają pojęcia o przywidywaniu i planowaniu inwestycji w takich newralgicznych miejscach drogowych na terenie miasta.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.