28 lutego 2024
AktualnościKryminalne

Dachowanie samochodu w Oleśnie: 19-latek miał 1,8 promila alkoholu

19-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mając 1,8 promila alkoholu w miejscowości Olesno wjechał do przydrożnego rowu i dachował.

Policjanci z dąbrowskiej komendy wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło wczoraj w niedzielę około godz. 04.00 w miejscowości Olesno. Oficer dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące dachowania samochodu na drodze prowadzącej z Wielopola w kierunku Olesna.

Z przekazanych informacji wynikało, że osoba kierująca samochodem samodzielnie opuściła pojazd lecz wymaga pomocy medycznej. Na miejscu zdarzenia drogowego patrol mundurowych zastał zniszczonego Seata znajdującego się na polu uprawnym oraz 19-letniego kierującego, którego poddano badaniu na stan trzeźwości. Okazało się, że młody kierowca ma 1,8 promila alkoholu w organizmie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do zdarzenia drogowego doszło na skutek utraty panowania nad pojazdem, w wyniku czego zjechał on do przydrożnego rowu i dachował.

Nieodpowiedzialny mieszkaniec powiatu dąbrowskiego stracił prawo jazdy, natomiast za popełnione przestępstwo kierowania pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem, za co grozi mu zgodnie z kodeksem karnym kara do 2 lat pobawienia wolności, minimum 3-letni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka kara grzywny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.