Dobre wiadomości dla PKS Jedność Paleśnica

Są pieniądze z Ministerstwa Sportu i Turystyki na dofinansowanie budowy świetlicy w Paleśnicy połączonej z zapleczem sportowym dla miejscowego klubu Jedność.
PKS Jedność Paleśnica to obecnie jedyny klub w gminie bez odpowiedniego zaplecza sportowego. Pakamera z dwoma pomieszczeniami bez sanitariatów na miejscowym stadionie urąga obecnie wszelkim standardom. Zarówno Dunajec Zakliczyn, jak i Orzeł Stróże oraz Pogórze Gwoździec dysponują obiektami, w których są szatnie oraz można pomieścić sprzęt. Dunajec niebawem będzie mógł skorzystać z zaadaptowanych pomieszczeń pod trybuną. Jedność o takim komforcie do tej pory mogła tylko pomarzyć.
Ta sytuacja wkrótce może diametralnie się zmienić z korzyścią dla całej wsi. Burmistrz Dawid Chrobak za punkt honoru postawił sobie doprowadzenie do skutku budowy świetlicy wiejskiej w połączeniu z zapleczem klubowym. Gotowy jest już projekt obiektu wraz z prawomocnym pozwoleniem na budowę, który powstanie za jedną z bramek boiskowych, z dwoma kondygnacjami – parter z wykorzystaniem na świetlicę, piętro dla klubu, z szatniami, natryskami, pomieszczeniami klubowymi, z wygodnym wyjściem dla zawodników wprost na płytę boiska. Za udzielone wsparcie burmistrz Dawid Chrobak podziękował osobiście Ministrowi Witoldowi Bańce.

– W lutym bieżącego roku złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie budowy zaplecza sportowego w Paleśnicy ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej – tłumaczy wiceburmistrz Dawid Drukała. – Dzięki pozytywnej ocenie resortowego Zespołu ds. opiniowania wniosków gmina Zakliczyna otrzymała wsparcie w kwocie 246 tys. złotych. Tak więc istnieje duża szansa, że budowa świetlicy ruszy jeszcze w tym roku. Wartość kosztorysowa zadania to kwota 980 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.