25 kwietnia 2024
Aktualności

Dodatkowe pociągi do Krakowa i Dębicy

W nowym rozkładzie jazdy pociągów 2022/23 Województwo Małopolskie zorganizuje największą pracę eksploatacyjną w historii. Nigdy wcześniej, na zlecenie Województwa Małopolskiego, nie był realizowany tak duży zakres przewozów – ponad 8 milionów pociągokilometrów. Co warte podkreślenia 60% przewozów realizowanych będzie komfortowym, nowoczesnym taborem zakupionym przez samorząd wojewódzki.

Pomimo rosnących kosztów, w szczególności elektrycznej energii trakcyjnej, samorząd wojewódzki, jako jeden z głównych priorytetów przyjął rozwój publicznego transportu zbiorowego.

Pierwszy raz w historii Województwo Małopolskie uruchamia tak wiele nowych połączeń. Dzięki modernizacji linii i oddaniu do użytku nowych przystanków swobodniej będą mogli się przemieszczać mieszkańcy m.in. Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza, Wolbromia, Miechowa, Olkusza czy Wadowic. Połączenia te skomunikują części naszego regionu, które dotychczas miały ograniczone lub utrudnione możliwości korzystania z kolei. Natomiast w sezonie zimowym wprowadzamy pociągi do Zakopanego, Krynicy Zdroju oraz z Muszyny do Popradu – mówi marszałek Witold Kozłowski.

Województwo Małopolskie kolejny rok z rzędu zwiększa pracę eksploatacyjną w transporcie kolejowym. W rocznym rozkładzie jazdy 2022/2023, który wchodzi w życie już 11 grudnia, będzie to ponad 8 mln pociągokilometrów.

Dodatkowy pociąg do Krakowa i Dębicy

Dodatkowe kursy pojawią się na linii SKA3. Zaplanowany będzie nowy pociąg z Tarnowa do Krakowa wyjeżdżający o godzinie 16.53. Poprawi się również dojazd i powrót z zakładów pracy zlokalizowanych w rejonie stacji Kraków Nowa Huta. Uruchomione zostaną dwie popołudniowe pary pociągów dostosowane godzinowo do zmian w zakładach pracy. Część kursów pojedzie w relacji bezpośredniej do Tarnowa, część będzie miała zapewnione skomunikowania w Krakowie Głównym. Natomiast jedna para pociągów w godzinach popołudniowych przybędzie między Tarnowem a Dębicą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.