17 kwietnia 2024
Aktualności

Druhowie z Lisiej Góry z ,,nowym” autem

W siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lisiej Górze odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Dzięki współpracy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie z gminą Lisia Góra oraz zaangażowaniu posła Wiesława Krajewskiego jak również druhów OSP Lisia Góra, w październiku bieżącego roku udało się pozyskać pojazd, który zastąpił poprzedni, niemalże 53-letni i już mocno wyeksploatowany wóz.

Uroczyste przekazanie samochodu było okazją do docenienia pracy lisiogórskich strażaków. W sposób szczególny uhonorowano ich zaangażowanie i bezinteresowne niesienie pomocy. Wyróżnionych druhów odznaczono medalami „Za Zasługi dla Pożarnictwa„, odznakami  „Strażak Wzorowy„ oraz odznakami „Za Wysługę Lat„.

Samochód marki Renault Kerax, który zasilił szeregi OSP Lisia Góra, dotychczas służył strażakom z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Tarnowie.

Został wyprodukowany w 2005 roku. Stan techniczny wozu oceniany jest na bardzo dobry. Posiada on napęd 4×4, zbiornik na wodę o pojemności 5 tys. litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 500l. Jego sercem jest autopompa o wydajności 3200 l/min.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.