28 kwietnia 2024
Aktualności

FUTSAL: Unia gromi Spartę [FOTOREPORTAŻ]

W niedzielny wieczór Unia Tarnów wysoko pokonała Spartę Spytowice 13:4 w meczu 9. Kolejki II ligi futsalu. Najskuteczniejszym zawodnikiem Jaskółek był Roman Vorobei, który aż czterokrotnie pokonał bramkarza rywali. Hat-tricka skompletował Bartłomiej Frąc.

Wynik spotkania już w 2. minucie gry otworzył Kamil Pawlak. Pięć minut później biało-niebiescy prowadzili już 3:0, za sprawą bramek zdobytych przez Konrada Frysia i Bartłomieja Frąca. Od początku meczu widoczna była przewaga gospodarzy, którzy co chwilę siali zagrożenie pod bramką przyjezdnych. Kolejne trafienie dołożyli tuż przed przerwą, a na listę strzelców ponownie wpisał się Frąc.

Prawdziwa kanonada miała jednak miejsce w drugiej połowie. Kibice, którzy w niedzielny wieczór zgromadzili się w Hali TOSiR po przerwie oglądali aż 13 bramek, z czego dziewięć było autorstwa zawodników występujących z Jaskółką na piersi. Po zmianie stron strzelanie rozpoczęli jednak goście, którzy w 21. minucie po raz pierwszy tego dnia pokonali golkipera Unii. Odpowiedź biało-niebieskich była jednak natychmiastowa, a bramki zaczęły padać w lawinowym tempie. Siedem kolejnych goli padło łupem gospodarzy. Hat-tricka skompletowali Roman Vorobei oraz Bartłomiej Frąc. Pierwszy z nich tuż przed końcową syreną dołożył jeszcze czwarte trafienie, ustalając wynik meczu na 13:4. Co ciekawe, wszyscy zawodnicy Unii, poza bramkarzami, wpisali się tego dnia na listę strzelców minimum raz.

Za sprawą okazałego zwycięstwa Jaskółki powróciły na zwycięską ścieżką i nadal zajmują pierwsze miejsce w tabeli II ligi futsalu małopolsko-świętokrzyskiej. Drugi w tabeli AZS UEK Kraków ma na swoim koncie trzy oczka mniej, jednak Akademicy mają w zanadrzu jeden mecz więcej do rozegrania. Finisz rozgrywek zapowiada się zatem pasjonująco. Za tydzień w ostatniej serii gier Unia podejmie na własnym parkiecie zespół UKS Futsal Pińczów.

Unia Tarnów – Sparta Spytkowice 13:4 (4:0)

Unia: Kwiek, Strzelecki – Pasek, Fryś, Pawlak, Tyrka, Frąc, Vorobei, Motyka