25 maja 2024
Aktualności

GMINA WIERZCHOSŁAWICE: Dwa boiska do remontu. 750 tys. zł dotacji

Boiska przy Szkole Podstawowej w Mikołajowicach oraz Szkole Podstawowej w Rudce doczekają się gruntownego remontu. Wszystko dzięki dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki opiewającej na 750 tysięcy złotych. Koszt realizacji inwestycji to natomiast 1,5 mln zł. Będą to kolejne bezpieczne boiska, które w ostatnich latach powstały w gminie Wierzchosławice.

Od początku kadencji stawiamy między innymi na rozwój infrastruktury sportowej. Mamy fantastyczny kompleks sportowy przy Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach, w Ostrowie zbudowaliśmy zespół boisk w sąsiedztwie Dunajca oraz boisko przy tamtejszej szkole podstawowej, w Komorowie przy wyremontowanym Domu Ludowym są odnowione boiska, zakończyliśmy również przebudowę boisk w Łętowicach – wylicza wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz. – Teraz czas na Mikołajowice i Rudkę. Dziękuję posłowi Wiesławowi Krajewskiemu, który mocno zabiega o sprawy naszej gminy.

Oba boiska będą wielofunkcyjne, z bezpieczną poliuretanową nawierzchnią. W Mikołajowicach dyscypliną wiodąca będzie siatkówka, natomiast inwestycja w Rudce będzie wzbogacona o bieżnię czterotorową o długości 60 metrów. Obiekt w Mikołajowicach powstanie jeszcze w tym roku. W Rudce prace zostaną zrealizowane w 2024 roku.   

– Gratuluję dyrektorom szkół Pani Marii Pochroń i Panu Marcinowi Gajdurowi oraz wójtowi gminy Andrzejowi Mróz pozyskanych środków z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jestem pod wrażeniem rozwoju infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w gminie Wierzchosławice. Władze gminy mają ambitny plan, aby przy każdej szkole było bezpieczne boisko, z którego będą korzystać najmłodsi – mówi poseł Wiesław Krajewski. – Gratuluję dobrze napisanych wniosków, które umożliwiły pozyskanie ministerialnych pieniędzy. Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie zapomina o Polsce gminnej, czego przykładem jest gmina Wierzchosławice, która dzięki pieniądzom rządowym pięknieje z każdym rokiem.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.