24 kwietnia 2024
Aktualności

GMINA WIERZCHOSŁAWICE: Nowe laptopy wspomogą uczniów w nauce zdalnej

Samorząd gminy Wierzchosławice pozyskał 55 tysięcy złotych na zakup kolejnych 22 laptopów, które trafią do szkół, a następnie do uczniów realizujących naukę zdalną w ramach programu ,,Zdalna szkoła+”.
W sumie w ramach dwóch edycji dzięki wsparciu finansowemu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 zakupiono 42 laptopy na łączną kwotę 115 tys. złotych. Nowy sprzęt w przyszłym tygodniu trafi do szkół, a następnie zostanie udostępniony uczniom.

Dzięki temu zakupowi rozwiązujemy problem w 100 procentach, czyli nowe laptopy trafią już do wszystkich rodzin, gdzie sygnalizowany był problem – wyjaśnia Andrzej Mróz, wójt gminy Wierzchosławice. – Mieliśmy sygnały, że część uczniów, aby realizować naukę zdalną musi korzystać z telefonu, gdyż w domu nie ma odpowiedniego sprzętu. Teraz to się zmieni.

Na tym jednak nie koniec! Samorząd gminny aplikuje o kolejne środki, aby sfinansować dalszy zakup laptopów.

–  Staramy się o pozyskanie dofinansowania ze środków europejskich z CEI Inicjatywy Środkowoeuropejskiej na zakup kolejnych 40 laptopów. Nasz wniosek przeszedł pozytywnie pierwszy etap oceny i czekamy na pozytywne decyzje co do drugiego etapu – dodaje wójt Andrzej Mróz. – Warto podkreślić, że dzięki tym zakupom diametralnie podniesiemy jakość sprzętu będącego na wyposażeniu naszych placówek oświatowych. Laptopy wrócą po zakończeniu nauki zdalnej do szkół i będą służyć wszystkim uczniom, którzy już na nowoczesnym sprzęcie będą podnosić swoje kompetencje cyfrowe.

Jeden komentarz do “GMINA WIERZCHOSŁAWICE: Nowe laptopy wspomogą uczniów w nauce zdalnej

  • troszke drogie te laptopy, na wymiane wiekowego oswietlenia gminy na nowoczesne i energooszczedne LED nie ma ani grosza.
    moze w innej pieciolatce.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.