15 lipca 2024
AktualnościKryminalne

Groźny wypadek 21-letniego motocyklisty. Konieczna była pomoc helikoptera LPR

W ciągu dwóch dni na drogach regionu tarnowskiego doszło do dwóch bardzo groźnych wypadków drogowych, w których brali udział jedynie motocykliści. Pod koniec „majówki” zginął w Radłowie 37-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego, wczoraj po godzinie 22. na drodze gminnej, kolejny motocyklista uległ wypadkowi. Konieczna była interwencja LPR-u. 21-latek trafił do tarnowskiego szpitala z urazem kręgosłupa.
Za nami weekend majowy, a na drodze powiatowej w Miechowicach niedaleko Wietrzychowic, policjanci tarnowskiej drogówki odnotowują drugi, bardzo groźnie wyglądający wypadek drogowy z udziałem motocyklisty. Informacja o wypadku dotarła do dyżurnego 17 minut po godzinie 22. Na miejsce wysłane zostały służby ratunkowe, które zdecydowały o zadysponowaniu helikoptera do rannego motocyklisty. Na miejscu wylądowali ratownicy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy przetransportowali rannego z urazem kręgosłupa do tarnowskiego szpitala. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zabezpieczyli ślady wypadku, które będą stanowiły dowód w przygotowywanym postępowaniu.
Wstępne ustalenia wskazują, że na jednym z łuków drogi 21-letni kierowca nie zapanował nad swoim motocyklem, wypadł z jezdni i uderzył w przydrożny rów melioracyjny. Pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym do szczegółowych oględzin. Policjanci oraz biegli z zakresu wypadków komunikacyjnych będą musieli odtworzyć przebieg zdarzenia i ustalić jego wszystkie okoliczności, tym samym poznając jego przyczynę.
Sezon motocyklowy jeszcze na dobre się nie zaczął, a to już drugi groźny wypadek z udziałem motocyklisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.