18 maja 2024
AktualnościFotoreportaże

Hala sportowa w Radłowie – nowoczesna inwestycja do listopada 2024 roku [ZDJĘCIA]

W Urzędzie Miejskim w Radłowie podpisana została umowa dotycząca budowy pełnowymiarowej hali sportowej. Koszt inwestycji to blisko 22 mln zł.

Gmina Radłów na realizację tego zadania pozyskała 10,8 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Gmina złożyła również wniosek na pozostałą kwotę dofinansowania w wysokości 7 mln zł do Ministerstwa Sportu. Wykonawcą tej inwestycji będzie firma TARCON sp. z o.o. z Tarnowa. Termin wykonania został ustalony na 15 listopada 2024 r.

Radłowska hala sportowo – widowiskowa będzie budynkiem wolno stojącym, nie podpiwniczonym, w części sali sportowej – parterowym, w części zaplecza – 2 kondygnacyjnym, w części technicznej – 3 kondygnacyjnym.

Budynek zostanie podzielony funkcjonalnie na trzy części:

– salę widowiskowo – sportową o wymiarach ok. 44 m. x 25 m. wraz z zapleczem socjalnym, w którym zlokalizowane są klatki schodowe, szatnie i łazienki dla sportowców, pokój nauczyciela (trenera), pom. pierwszej pomocy, toalety, pomieszczenie gospodarcze,
– mniejsze sale gimnastyczne wyposażone we własne zespoły szatniowe,
– część techniczną, w której znajdują się magazyn na sprzęt sportowy, kotłownia, wentylatornia, pomieszczenie wodomierza i pomieszczenie elektryczne.

W hali sportowej znajdują się dwie dodatkowe sale gimnastyczne, jedna na parterze, druga na 1 piętrze. Sala gimnastyczna na parterze może być wykorzystywana do ćwiczeń aerobiku bądź jako siłownia. Sala gimnastyczna na pierwszym piętrze może być wykorzystywana na salę do squasha. Obydwie sale gimnastyczne mają własne zaplecze szatniowe z umywalniami osobno dla kobiet i mężczyzn.

Fot. Natalia Pochroń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.