17 czerwca 2024
Aktualności

Henryk Łabędź nie chce być prezydentem Tarnowa

Nim jeszcze karuzela z nazwiskami kandydatów na prezydenta Tarnowa nabrała rozpędu, prezes Zakładów Mechanicznych postanowił zrezygnować z walki o nominację Prawa i Sprawiedliwości do walki o najważniejszy urząd w Tarnowie. 

Dotychczas w grze były cztery kandydatury: Henryk Łabędź, Janusz Gładysz, Ryszard Pagacz oraz Piotr Wójcik. Z tego grona tak na prawdę najpoważniejsze szanse miała pierwsza dwójka, ponieważ, patrząc pragmatycznie, udźwignęliby ciężar sfinansowania kampanii. Dziś już wiemy, że z walki wycofuje się Henryk Łabędź.

Szef Zakładów Mechanicznych tłumaczy w rozmowie z Radiem Kraków, że woli skupić się na swoich dotychczasowych obowiązkach.

– Nie jestem zainteresowany prezydenturą miasta Tarnowa. Przede mną są duże zadania i wyzwania. Byłoby to niegodne, nielicujące z moją dotychczasową działalnością, żebym zostawiał ludzi, którym rozbudziłem nadzieje na rozwój tego przedsiębiorstwa. Potrzeba mi 2-3 lat, żeby w Zakładach była stabilna i przewidywalna sytuacja – mówi rozgłośni sam zainteresowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.