Inkubator Przedsiębiorczości II już prawie gotowy

Dobiega końca budowa drugiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Tarnowie. Jak informuje Tarnowski Klaster Przemysłowy, wszystkie powierzchnie są już zarezerwowane, co pokazuje, że Tarnów potrzebuje więcej takich powierzchni.

W sumie budowane/projektowane są dwa nowe Inkubatory Przedsiębiorczości, które powstają w Strefie Aktywności Gospodarczej „Mechaniczne”. Na ich powstanie przeznaczono zdegradowane i dotychczas niewykorzystywane budynki, które – po kompleksowej modernizacji – będą miały w sumie około trzech tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. 

Dodajmy, że pierwszy tarnowski Inkubator Przedsiębiorczości jest wynajęty w ok. 95 %.

Budynek, znajdujący się w sąsiedztwie ul. Rozwojowej, już jest niemal na finiszu prac inwestycyjnych. Po zakończeniu robót będzie miał tysiąc metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Stojący nieopodal obiekt, docelowo będzie jeszcze obszerniejszy. W efekcie ten inkubator będzie miał około 2 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, przy czym będzie ona podzielona na biurową i produkcyjną. W ramach modernizacji powstanie także nowoczesna sala konferencyjna do dyspozycji nie tylko przedsiębiorców działających w Klasterze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *