25 kwietnia 2024
Aktualności

Jak przechytrzyć raka? Spot informacyjno-edukacyjny [WIDEO]

Szpital Wojewódzki im. św. Łukasz w Tarnowie realizuje program „Prozdrowotne oddziaływania edukacyjne na rzecz zmniejszenia umieralności na nowotwory w Małopolsce”. Nowotwory złośliwe są, po chorobach układu krążenia, drugim pod względem częstości zabójcą Polaków.

Dotychczasowe trendy epidemiologiczne wskazują, że w obecnym stuleciu wysuną się na pierwsze miejsce wśród przyczyn zgonów w Unii Europejskiej i Polsce. „Przechytrzyć raka” to hasło przewodnie, towarzyszące od samego początku trwania Programu. Nawiązuje do tego na co musimy zwrócić uwagę aby cieszyć się zdrowiem i długim życiem – zmodyfikować w kierunku prozdrowotnym dotychczasowy styl życia (wyeliminować nałóg palenia, walczyć z otyłością, nadużywaniem alkoholu, nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV i siedzącym trybem życia), zwiększyć świadomość objawów najczęstszych nowotworów złośliwych, a przez to pozwolić wcześnie rozpoznać raka i skutecznie go leczyć. Program ma także na celu zwiększenie odsetka wcześnie wykrytych nowotworów w Małopolsce poprzez pobudzenie czujności onkologicznej w wyniku prowadzonych działań edukacyjnych zwiększenie świadomości z korzyści płynących z uczestnictwa z programach przesiewowych i szczepieniach ochronnych oraz podniesienie poziomu wiadomości odnośnie współczesnej diagnostyki i leczenia onkologicznego.

W czasie trwania Programu „Prozdrowotne oddziaływania edukacyjne na rzecz zmniejszenia umieralności na nowotwory w Małopolsce” aktywny jest ONKOLOGICZNY TELEFON ZAUFANIA. Masz jakiekolwiek wątpliwości i chcesz zasięgnąć porady – zadzwoń, a na pewno uzyskasz bezpłatną poradę lekarza onkologa. Onkologiczny telefon zaufania +48 501 352 115 działa w: • poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 14:0020:00 • wtorek i czwartek w godzinach od 8:0014:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.