22 lutego 2024
Aktualności

Jest pełna lista PiS do Parlamentu Europejskiego!

Są już znane pozostałe nazwiska polityków, którzy znajdą się na liście Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak informuje portal Echo Dnia we wtorek Komitet Polityczny zatwierdził całą 10-osobową listę.

Jak już rano informowaliśmy, liderką listy obejmującej Małopolskę i Świętokrzyskie będzie wicepremier Beata Szydła. Na 2. miejscu  znalazł się europoseł prof. Ryszard Legutko. Wedle informacji dziennikarzy Echa, na ,,trójce” znajdzie się wiceminister Sprawiedliwości Patryk Jaki.  Na 4. miejscu w politycznej układance w naszym okręgu ma startować poseł Prawa i Sprawiedliwości ze Świętokrzyskiego Dominik Tarczyński. Kandydatem na ,,piątkę” ma być profesor Włodzimierz Bernacki, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i szef PiS w tarnowskim okręgu wyborczym. Na 6. miejscu plasuje się poseł Barbara Bartuś, pochodząca z Gorlic. Szczęśliwa  ,,siódemka” przypadła w udziale Elżbiecie Dudzie ze Skały niedaleko Krakowa. Natomiast na 8. miejscu znalazł się Michał Cieślak, szef Porozumienia Jarosława Gowina w Świętokrzyskiem. Ostatnie dwa miejsca zajmują z kolei Wiesław Janczyk z Nowego Sącza oraz Maria Zuba.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.