25 maja 2024
Aktualności

Jolanta Kramarczyk z Tarnowa najlepszą położną w województwie małopolskim

jolanta-kramarczyk-2Położna Jolanta Kramarczyk została najlepszą położną w województwie małopolskim w ramach 7. edycji konkursu „Położna na medal”. Do konkursu zostało zgłoszonych 528 położnych, na które łącznie oddano 16 956 głosów. Konkurs, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Akademia Malucha Alantan (AMA), jest częścią kampanii społeczno-edukacyjnej mówiącej o roli położnych i standardach opieki okołoporodowej.

 

Konkurs „Położna na medal” wyłania 3 najlepsze położne ogólnopolskie oraz najlepsze położne z każdego województwa.

W województwie małopolskim została nią Jolanta Kramarczyk, która w zawodzie położnej pracuje od 1992 roku. Karierę zawodową rozpoczynała w ZOZ Szpital w Tuchowie na stanowisku położna odcinkowa. Od 1995 r. związana jest do dziś ze Szpitalem Wojewódzkim im. Św. Łukasza w Tarnowie na oddziale ginekologiczno-położniczym i ginekologii onkologicznej. Dodatkowo od czerwca 2020 r. pracuje w Przychodni Rodzinnej nMadica jako położna środowiskowo-rodzinna. Dyplomowana położna, posiada liczne kursy specjalistyczne i kwalifikacyjne. W wolnym czasie interesują ją kulinarne produkty regionalne, motocykle i taniec.

Już sama nominacja do konkursu była dla mnie ogromnym wyróżnieniem, natomiast wygrana w województwie małopolskim jest dodatkową nobilitacją. Ubiegły rok był Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej, stąd tym bardziej się cieszę, że wygrana zbiegła się z taką datą.   Moja praca została doceniona przez pacjentki i za to im bardzo dziękuję. To wielki zaszczyt a zarazem zobowiązanie do jeszcze większej odpowiedzialności i zaangażowania w opiekę nad kobietą i dzieckiem – mówi Jolanta Kramarczyk, najlepsza położna z województwa małopolskiego. 

W 7. edycji wzięło udział 528 położnych z całej Polski, na które łącznie oddano 16 956 głosów. Laureatką ogólnopolską została Agnieszka Małolepszy z Łodzi (woj. łódzkie) na którą oddano 1403 głosy. Drugie miejsce w konkursie, z liczbą 1384 głosów, zajęła położna Joanna Kucharska z Krosna (woj. podkarpackie). Trzecie miejsce z 1242 głosami przypadło Katarzynie Janik z Opola (woj. opolskie),

 

“Położna na medal” to kampania społeczno-edukacyjna prowadzona od 2014 roku. Zwraca uwagę na kwestie związane z koniecznością podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk. Jej celem jest również podnoszenie świadomości społecznej na temat roli położnych w opiece okołoporodowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.