13 lipca 2024
Aktualności

Kaczmarczyk: Makaron tak dobry, jak chleb

W sali im. Józefa Oleksego Sejmu RP odbyło się posiedzenie Rolnego Zespołu Parlamentarnego, którego celem było omówienie problemów i wyzwań stojących przed polską branżą makaronową.

Walczymy o jednolite wsparcie dla branży makaronowej, adekwatne do tego, jakie otrzymać ma branża piekarska. Pan Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział nowe regulacje dotyczące niższych cen gazu, które mają zacząć obowiązywać od 1 kwietnia dla piekarni. Uważam, że makaron jest tak dobry jak chleb i taka pomoc należy się też innym segmentom branży rolno-spożywczej – powiedział przewodniczący Rolnego Zespołu Parlamentarnego, poseł Norbert Kaczmarczyk.

Podczas piątkowego posiedzenia Rolnego Zespołu Parlamentarnego poruszane były tematy związane z działalnością branży makaronowej w Polsce, którą czeka w 2023 roku wiele wyzwań.

Poseł Norbert Kaczmarczyk przygotował także interpelację (Interpelacja nr 38952) do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z prośbą o odpowiedź na pytania dotyczące przyszłości branży makaronowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.