28 lutego 2024
Aktualności

Karabiny z Tarnowa trafią do strzelców wyborowych

Dzisiaj zakończono dostawy I partii karabinów wyborowych BOR w ramach umowy zawartej z Agencją Uzbrojenia. Kolejna partia zgodnie z zamówieniem już w przyszłym roku.

Zakłady Mechaniczne „Tarnów” są niekwestionowanym liderem w produkcji wojskowej broni precyzyjnej co przekłada się na kolejne zmówienia nie tylko w kraju, ale również za granicą. Przypomnijmy, że ostatni kontrakt realizowany był w latach 2017-2019 i dotyczył dostaw prawie 700 szt. karabinów.

7,62 mm karabin BOR to karabin wykonany w układzie bezkolbowym dzięki czemu jest krótszy i lżejszy – waży niespełna 6 kg. Karabin jest przeznaczony do prowadzenia precyzyjnego ognia na odległościach od 800-1000 m,  służy nie tylko do eliminowania siły żywej ale również do niszczenia celów technicznych w tym lekko opancerzonego sprzętu wojskowego.

Karabin na tle konkurencji wyróżnia wysoka celność, niewielki podrzut i odrzut broni, niezawodność działania w różnych warunkach klimatycznych a zastosowany układ bull-pup pozwolił uzyskać krótką, zwartą broń o dużej manewrowości oraz bardzo dobrych parametrach taktycznych.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.